Çalışma Saatleri : Pzt - Cuma 10:00-18:00
Email info@ehurkan.com

Web Tasarım Hizmeti Nedir ?

ehurkan.com

Web tasarımı, sayfa düzenini, renkleri, metin stillerini, yapısını, grafiklerini, resimlerini ve sitenizi ziyaret edenlere sayfalar sunan etkileşimli özelliklerin kullanımını belirleyen bir elektronik dosya koleksiyonu kavramsallaştırma, planlama ve oluşturma işlemidir. Profesyonel Web tasarımı, işletmenizin çevrimiçi olarak güvenilir görünmesini sağlar.

Web Tasarım Öğeleri

Web tasarımı, aşağıdakiler gibi her tür tasarımla aynı anahtar görsel unsurların çoğunu kullanır:

Düzen: Bu, grafiklerin, reklamların ve metnin düzenlenme şeklidir. Web dünyasında, kullanıcıların bir bakışta aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü korumayı içerir.

Renk: Renk seçimi amaç ve müşteriye göre değişir; siyah-beyazdan çok renkli tasarımda basit olabilir, bir kişinin kişiliğini veya bir kuruluşun markasını web uyumlu renkler kullanarak gösterir.

Grafikler: Grafikler, web tasarımını geliştiren logolar, fotoğraflar, küçük resimler veya simgeler içerebilir. Kullanıcı dostu olmaları için, web sayfalarının rengiyle ve içeriğiyle çalışarak, sıkışık veya yüklenmesini yavaşlatmayacak şekilde, uygun şekilde yerleştirilmeleri gerekir.

Yazı Tipleri:  Çeşitli yazı tiplerinin kullanılması web sitesi tasarımını geliştirebilir. Çoğu web tarayıcısı, yalnızca “güvenli web siteleri” olarak bilinen belirli sayıda yazı tipini okuyabilir, bu nedenle tasarımcınız genellikle bu yaygın olarak kabul edilen grup içinde çalışır.

İçerik: İçerik ve tasarım, sitenin mesajını görseller ve metinlerle geliştirmek için birlikte çalışabilir. Yazılı metin, okuyucunun kafasını karıştırmamak ve istediklerini vermek için sitede kalmaları için her zaman ilgili ve yararlı olmalıdır. İçerik, arama motorları için optimize edilmiş ve alakalı anahtar kelimeler dahil, uygun uzunlukta olmalıdır.

Kullanıcı Dostu Web Tasarımı Oluşturma

Bir siteyi güzel ve görsel olarak çekici kılan web tasarımının temel unsurlarının yanı sıra, bir web sitesinin de her zaman son kullanıcıyı göz önünde bulundurması gerekir. Kullanım kolaylığı, aşağıdaki faktörlere dikkat edilerek sağlanabilir.

Gezinme: Web tasarımındaki site mimarisi, menüler ve diğer gezinme araçları, kullanıcıların nasıl göz atıp aradıklarını dikkate alarak oluşturulmalıdır. Amaç, kullanıcının ihtiyaç duydukları bilgileri verimli bir şekilde bulmalarını kolaylaştırarak site içinde kolayca dolaşmasına yardımcı olmaktır.

Multimedya: Tasarımdaki ilgili video ve ses uyaranları, kullanıcıların bilgileri kavramalarına yardımcı olabilir, böylece anlayışı kolay ve hızlı bir şekilde geliştirebilir. Bu, ziyaretçileri web sayfasında daha fazla zaman geçirmeye teşvik edebilir.

Uyumluluk: Web sayfasını, farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde eşit derecede iyi çalışacak şekilde görüntülemeyi artırmak için tasarlarız.

Teknoloji: Teknolojideki gelişmeler tasarımcılara her zaman taze, dinamik ve profesyonel olan web tasarımına izin vererek hareket ve yenilik ekleme özgürlüğü verir.

İnteraktif: Tasarımda yorum kutuları ve fikir anketleri ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve katılımını arttırın. E-posta formları ve bültene kaydolmaları ile kullanıcıları ziyaretçilerden müşterilere dönüştürün.

 

1 Response

Yorum yaz