Çalışma Saatleri : Pzt - Cuma 10:00-18:00
Email info@ehurkan.com

SEO NEDİR ?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motorlarından web sitenize hedefli web sitesi trafiğini arttırmanın bilimi ve sanatıdır.SEO için bu tam kılavuzda ele alacağımız konular:

  • SEO Neden Önemli?
  • Arama Motorları Nasıl Çalışır?
  • Müşteriler ve Anahtar Kelimeler
  • SEO Dostu İçerik
  • Yüksek Kaliteli İçerik Örnekleri
  • Sayfa İçi SEO Temelleri
  • Teknik SEO’ya Giriş
  • Link Oluşturma Temelleri
  • Arama Niyeti

Gelişen SEO Trendleri

SEO Neden Önemli?

Kısacası: Arama, BÜYÜK bir trafik kaynağıdır. Aslında, çoğu web sitesi trafiğinin nereden geldiğinin bir dökümü ;

Gördüğünüz gibi , web’deki tüm trafiğin neredeyse % 60’ı bir Google aramasıyla başlıyor . Diğer popüler arama motorlarından (Bing, Yahoo ve YouTube gibi) trafik eklerseniz , tüm trafiğin% 70,6 ’sı diyebiliriz. SEO’nun önemini bir örnekle gösterelim…

Bir parti tedarik şirketi işlettiğinizi varsayalım. Google’a göre, her ay 110.000 kişi “parti malzemeleri” arıyor. Google’daki ilk sonucun tüm tıklamaların yaklaşık% 20’sini aldığını göz önünde bulundurarak, en üste çıkarsanız, her ay web sitenize gelen 22.000 ziyaretçi.

Eğer bunu google reklam vererek yapsaydık. Bu ziyaretçilerin değeri ne olurdu? Bu arama kelime grubunun ortalama reklam vereni tıklama başına 1 dolar harcıyor. Bu, 22.000 ziyaretçinin web trafiğinin ayda yaklaşık 22.000 dolar değerinde olduğu anlamına gelir . Ve bu sadece o arama kelimesi için. Siteniz SEO dostu ise, o zaman farklı anahtar kelimelerden yüzlerce (ve bazen de binlercesi) için sıralama yapabilirsiniz. Gayrimenkul veya sigorta gibi diğer endüstrilerde, arama motoru trafiğinin değeri önemli ölçüde yüksektir. Örneğin, reklam verenler, “otomatik sigorta fiyatı ve ya  fiyatları” arama kelimesinde tıklama başına 45 ABD doları ödüyorlar.

Organik ve Ücretli Sonuçlar Arama motoru sonuç sayfaları iki ayrı bölüme ayrılmıştır: organik ve ücretli sonuçlar. Organik Arama Sonuçları Organik arama sonuçları (bazen “doğal” sonuçlar olarak adlandırılır),% 100 liyakat esasına dayanan doğal sonuçlardır. Başka bir deyişle, Google veya diğer arama motorlarına organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için ödeme yapmanın bir yolu yoktur. Arama motoru, organik arama sonuçlarını yüzlerce farklı sıralama faktörüne göre sıralamaktadır. Ancak genel olarak, organik sonuçlar Google tarafından konuyla ilgili en göreceli, güvenilir ve yetkili web siteleri veya web sayfaları olarak kabul edilir.

Ücretli Sonuçlar Ücretli arama sonuçları, organik sonuçların üstünde veya altında görünen reklamlardır. Ücretli reklamlar organik listelerden tamamen bağımsızdır. Ücretli sonuçlar bölümündeki reklam verenler, belirli bir arama sonucu kümesinden (” Tıklama Başına Ödeme Reklamı ” olarak da bilinir) tek bir ziyaretçiye ne kadar ödeme yapmak istediklerine göre “sıralanır” . Ankara seo hizmeti olarak sizlerin organik olarak google ‘ da 1. sayfada yer almasını sağlıyoruz.

Yorum yaz